Висока, 7. октобар - 4. новембар 2022.

Нови спортски терен у школи у Висоци

Нови вишенаменски терен са чврстом подлогом дар ЈП "Путеви Србије"

Једна од ретких (можда и једина) осморазредних школа у Србији која није имала асфалтни терен је школа у Висоци. Годинама се планирало, обећавало и мерило. Током тих година стотине деце су прошле кроз образовни систем ове школе. Многи од њих су били даровити спортисти, а већина велики заљубљеници у спорт. Велики број бивших ученика и данас учествује на турнирима и манифестацијама које организује школа у Висоци. Најзначајније манифестације које се традиционално организују у овој школи су "Височке зимске игре" и "Височке летње игре". Земљани терени које школа поседује су квалитетни. Проблем се јавља у кишним периодима и за спортове којима је потребна чврста и добро равна подлога.

Копање
Припрема подлоге
Копање

Када је изгубљена свака нада, 7. октобра ове године, почели су радови на изградњи асфалтног кошаркашког терена. Радове финансира Јавно предузеће "Путеви Србије", а изводе "Путеви" д.о.о. Ивањица.

Израда подлоге
Први квадрати асфалта
Изграђено игралиште

Изграђено је квалитетно кошаркашко игралиште и створени услови за квалитетније часове Физичког васпитања, дечју игру и спортске сусрете и у време када је то на земљаним теренима немогуће. Школи остају радови на постављању кошева, одбојкашких стубова, голова и исцртавању терена.